Jak si vybrat terapeuta?

ikona Tymosia.cz
Redakce Tymosia.cz
29. října 2020
Otázka váběr terapeuta

Jak si vybrat správného terapeuta?

Nevíte, jaký terapeut by pro Vás mohl být ten pravý? Nevadí, rádi Vám poradíme.

Můžete se seznámit s psychoterapeutickými směry, které naleznete zde. Poté se můžete rozhodnout, jaký směr je Vám nejbližší. Pokud cítíte, že Vaše problémy mají spojitost s Vaší minulostí, doporučujeme např. psychodynamickou, či psychoanalytickou psychoterapii. Pokud chcete trénovat změnu Vašich návyků, nebo Vašeho chování, zkuste terapii KBT.

Také je velmi dobré ujasnit si, jaký problém chcete řešit. Každý terapeut má vypsaná témata, kterým se věnuje. Můžou to být například vztahy, fobie, úzkosti, deprese, sebevědomí, poruchy spánku a vše, s čím dalším Vám dokážou terapeuti pomoci. Když nebudete chtít Vaše problémy řadit do těchto termínů, nic se neděje. Každý terapeut by si měl poradit s Vaším individuálním problémem. Důležité je, abyste si s Vámi zvoleným terapeutem „sedli“ a to zjistíte většinou po prvních pár sezeních. Žádný terapeutický směr, či daný terapeut nemůže zaručit, že zrovna tento směr, nebo terapeut Vám bude vyhovovat. Každý terapeut se ale bude snažit Vám pomoct, s jakýmkoli problémem.

Pro někoho může být také důležité, zda je terapeut muž či žena. Pokud si nejste jistí, jaký terapeut by pro Vás mohl být ten pravý, obraťte se na nás a napište nám na online chat nebo na email podpora@tymosia.cz, rádi Vám poradíme.

Navazující články

Související terapeuti