O nás

Chceme pomoci 3.000.000 lidem, kteří v České republice trpí psychickými problémy

Proč vznikla Tymosia.cz?

Stránka Tymosia.cz vznikla v době karantény. Lidé v mém okolí měli problém s docházením/dojížděním ke svému psychoterapeutovi, aplikace zprostředkovávající videohovory se často zasekávaly, hovory samy od sebe skončily, sezení s rouškou bylo nepříjemné. Vždy jsem toužil pomáhat lidem a poté, co jsem si sám zažil určité psychické stavy, jsem si uvědomil, jak moc je důležité starat se i o své psychické a duševní zdraví. Proto jsem chtěl tyto věci spojit. Zjednodušit shánění terapie, pomoci lidem starat se o své duševní zdraví a vymyslet způsob, který by technicky umožňoval hladký průběh terapie online.

Proč mít více terapeutů na výběr?

Sám jsem poznal, jak je občas obtížné se k psychoterapii dostat - najít správného terapeuta, sladit termíny, najít cenu, která by Vám vyhovovala a také najít někoho, kdo od Vás nebude daleko. Se všemi těmito problémy si ale stránka Tymosia.cz poradí. Vybrat svého terapeuty můžete z výpisu terapeutů. Pokud byste na nás měli jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit buď na podpora@tymosia.cz nebo zde v chatu.

Proč online terapie na Tymosia.cz?

  • Přehledný výběr terapeutů
  • Přehledné možnosti cen
  • Kalendáře terapeutů, kde si můžete vyžádat termín, který Vám vyhovuje
  • Možnost videochatu, který je zabezpečen
  • Informace o terapeutech
  • Možnost zkušební konzultace nebo slevy pro studenty
  • Možnost párové terapie
  • Hladký průběh videohovorů z mobilu i z počítače, bez instalace další aplikace

Co znamená Tymosia?

Slovo „thymos“ znamená ve starořečtině „duše“ a má silný filozofický podklad k tématu s psychologií. Slovo thymos se původně používalo ve významu duše, životní síly, mysli, přání, žádosti. Francis Fukuyama (americký spisovatel japonského původu) s odvoláním na Platona a Sokrata pracuje s rozdělením lidské duše na tři části. První část duše je část toužící čili touha, která se skládá z mnoha tužeb, z nichž nejpalčivější jsou hlad a žízeň. Druhou částí duše je část uvažující, hodnotící čili rozum jakožto proklad touhy (například i žíznivý člověk se nenapije, pokud ví, že je voda otrávená). Konečně třetí částí duše je právě thymos. Z thymu plyne mimo jiné vědomí vlastní hodnoty a důstojnosti lidského individua.

Odtud vzešel nápad použít „thymos“ do názvu. To už byl krůček od názvu „Thymosia“, který jsme pro zjednodušení nazvali bez H - Tymosia.

Proč chodit na terapii?

Vaše sezení s terapeutem je naprosto důvěrné. Terapeut nebo psycholog vytvoří takové prostředí, ve kterém se budete cítit dobře, budete moci mluvit o čemkoliv a nebudete muset mít strach z předsudků. Je jen na Vás, o čem budete mluvit. Můžete mluvit o čemkoliv, co Vás tíží a trápí. Také se občas stává, že klient jde na terapii a sám neví, co je vlastně v jeho životě špatně, co ho konkrétně trápí, nebo o čem by měl mluvit. Nebojte se, to je běžné. Věříme, že se s Vaším vybraným terapeutem doberete k jádru problému. Zda si s terapeutem sednete můžete vyzkoušet na zkušební půl hodinové konzultaci. Terapeuty, kteří nabízejí toto sezení naleznete zde. Pokud byste chtěli pomoci s výběrem, jsme zde pro Vás na chatu.

Někteří naši psychoterapeuti a psychologové nabízejí službu, tzv.: „partnerská terapie“, nebo „párová terapie“. Pokud máte problémy v partnerském vztahu, tato možnost je pro Vás zcela ideální.

S čím Vám můžeme pomoci?

Necítíte se poslední dobou ve své kůži? Máte problém, který se ve Vašem životě opakuje? Nedokážete si poradit s určitou situací, která Vás trápí? Potřebujete si popovídat s někým, kdo Vás nebude soudit? S tímto vším Vám online psychoterapie na Tymosia.cz může pomoci. U každého terapeuta najdete vypsané, jakými tématy se zabývá a pak je jen na Vás, jakého terapeuta si zvolíte. Nebuďte na to sami. Naši terapeuti Vám rádi pomohou s jakýmkoli problémem, který Vás tíží a pomůžou Vám, aby se zlepšila kvalita Vašeho života. Ve 21. století konečně přestává být psychoterapie takové tabu, jaké byla dříve. Pojďte toho s námi využít a společně zkusíme změnit Váš život.

Jaké jsou výhody online terapie?

Možná si říkáte, že terapie online není to pravé. V této nevyzpytatelné době, kdy se vše mění ze dne na den, je dobré mít jistotu, že Vaše terapie proběhne, ať se děje cokoliv. To je největší a nejdůležitější výhoda online terapie. Můžete se s terapeutem spojit z pohodlí domova. Sami jsme si online terapii vyzkoušeli a zjistili jsme, že to má ještě jednu velkou výhodu. Po každé terapii můžete zůstat doma a vstřebat to, co jste na terapii zjistili. Nemusíte běžet na MHD, nemusíte se bát, že Vám ujede spoj a nemusíte jet hodinu k terapeutovi a pak zase hodinu domů/do práce. Toto je opravdu velká výhoda psychoterapie online, kterou pocítíte hned, jak psychoterapii online vyzkoušíte. A žádná karanténa Vám Vaši terapii nepřekazí. :-)

Jaké jsou psychoterapeutické směry?

Každý terapeut má u svého jména napsaný psychoterapeutický směr, jehož „postupy“ při terapii používá. Každý psychoterapeut musí absolovovat psychoterapeutický výcvik a každý výcvik je v jiném psychoterapeutickém směru. V blízké době pro Vás chystáme články o každém z těchto směrů, aby pro Vás bylo jednodušší zvolit pro Vás ten správný.

Co dělat, když terapeut nemá vypsané termíny?

Když si vyberete terapeuta, který nemá vypsané termíny, tak po rozkliknutí terapeutova jména se pod jménem objeví kolonka: „Požádat terapeuta o vypsání termínu“. Tímto způsobem dáte terapeutovi vědět, že byste měli zájem o termín a terapeut ho v nejbližších dnech vypíše.

Zmínili se o nás:

A jaký terapeut bude pro Vás ten nejvhodnější?