5.00
90 Provedených terapií
11 Spokojených uživatelů
3000+ hodin praxe
O mně
Pomohu si citátem. "Jen málokdo zažil ideální dětství. Otázkou zůstává, jestli je to smysl našeho bytí tady."

Stále se setkávám s lidmi, kteří přesně ví co způsobilo jejich trápení, životní selhání, špatné vztahy či úzkosti. Byla to matka, otec, jejich vztah, první partner nebo traumatický zážitek. Jistě můžete doplnit o zkušenosti ze svého příběhu. Je bezesporu důležité zorientovat se sami v sobě. Poznat se. Ale je také důležité být obezřetní. Na základě pátrání v osobní minulosti si můžeme vytvořit bludné domněnky nebo sebemrskačská hodnocení o sobě, která k řešení našeho problému nepovedou. Ne vždy o své minulosti víme vše a ne vše je podstatné, jen si to racionálně dosazujeme. Víme, proč na něco reagujeme nepřiměřeně („dal jsem mu pěstí, protože prostě alkoholiky nesnesu“), proč jsme někdy zcela paralyzovaní a nedokážeme se bránit („…to jsem jí měla říct, ale mě to její hulvátství vždy úplně ochromí, protože mě doma vedli ke slušnosti), proč se ocitáme opakovaně před stejným problémem („já budu mít prostě vždycky smůlu na chlapi jako máma“). Proč se to děje když už víme, co to způsobilo? Pokud Vám sebereflexe přinesla očekávanou změnu, je vše v pořádku. Ale pokud změnu nepřináší nebo cítíte, že to ještě není ono, co pak s tím objeveným břemenem minulosti?

Možná je pro Vás vhodný čas změnit otázku z „PROČ se tak děje?“ na „JAK dál?“. Jak chci žít jinak? Co chci, jak to má vypadat? Chci to opravdu? Co mi přinese změna? Jak se budu cítit? Kdo mi může pomoci? Jak poznám, že už nastala změna?

Věřím, že si člověk v sobě řešení přináší a mou rolí je pomocí vhodných otázek objevit Vaše odpovědi. Trochu detektivní práce. Rady a návody nemohou fungovat, pokud s nimi nejste ztotožněni. Při práci se budeme orientovat na řešení, krátkodobé cíle a metody, které můžete používat i sami a jednoduše je aplikovat. Při opakovaných nebo kontrolních konzultacích můžeme sledovat změny, vracet se k některým situacím a otázkám. To záleží na Vás.

V tom spočívá metoda krátké psychoterapie zaměřené na řešení. Jak řekl její zakladatel Steve de Shazer. „Když chcete otevřít zamčené dveře, nepotřebujete podrobnou analýzu zámku, ale klíč, který do zámku pasuje“. V konzultacích se zaměřuji také na praktikování metod „pozitivní psychologie“. Ne, nebojte se, to není nasazování si růžových brýlí, ale hledání Vašich prospěšných osobních stránek a dovedností, které se na cestě k řešení mohou hodit.

Pro smysluplné zahájení práce doporučuji úvodní krátkou konzultaci za zvýhodněnou cenu, abychom se krátce seznámili. A dále dvě běžné konzultace. Po té můžeme pokračovat v rámci kontrolních konzultací v intervalech, které si domluvíme, že jsou vhodné. Konzultace se mnou můžete kdykoli přerušit nebo v nich nepokračovat. Věřím, že i jedna konzultace Vám přinese krátkodobý plán, ve kterém můžete pokračovat sami. Důležité je, aby Vás práce zaměřená na řešení zaujala a měli jste chuť v ní pokračovat.
Moje profesní zkušenosti
V pomáhajících profesích pracuji od roku 1990. Mám praxi jako krizový terapeut na linkách důvěry a poradce v obtížných psychosociálních situacích. Vedle sociálně-právního vzdělání jsem absolvovala čtyřletý sebezkušenostní výcvik v psychodynamicky a hlubinně orientované psychoterapii systému SUR, řadu výcviků v krizové intervenci a reakcí těla na krizové situace. Zabývám se metodami psychoterapie orientovanými na změnu a pozitivní psychologie. V současné době pracuji s lidmi s chronickým duševním onemocněním, kteří se snaží znovu zapojit do pracovního života.

Moje profesní zkušenosti
Linka důvěry Liberec – krizový terapeut, vedoucí pracoviště
Občanská poradna Liberec – konzultant k sociálně-právní problematice, vedoucí pracoviště
Linka důvěry RIAPS – krizový terapeut
ENVERO, z.s. – sociální a krizová pomoc, vedení pracovně aktivizačního programu
Jazyky
Zaměření
Hodnocení
5.00
2024-01-09 17:40:18
2023-10-13 11:44:46
V tazkej zivotnej situacii mi pani terapeutka dala velmi podnetne rady a previedla ma popri mojom bolestnom prezivani. Mozem len doporucit, ohladuplny a citlivy pristup, presne to, co som potrebovala :) S odstupom casu vidim posun a rozhodne doporucujem PST kazdemu, kto o tom premysla.
2023-07-26 19:26:45
Přijemné vystupování a podnětné rady
2023-04-13 17:25:30
Za mne super, mam za sebou teprve prvni konzultaci, velmi prijemne ale i profi, pro mne i nadstandardní přístup, rozhodně doporucuji :)
2023-03-04 11:16:31
2022-05-26 20:18:38
2022-04-24 20:20:59
2022-04-06 18:27:16
konzultace byla velice podnětná
2022-02-01 20:30:41
Paní terapeutka byla přívětivá, citlivá, podpořila mě a dala mi cenné rady. Terapie byla lepší než s psychologem v ordinaci. Děkuji.
2021-08-11 08:43:18
Moc děkuji paní terapeutce. Pomohlo to moc a ráda se na ní obrátím znovu, když bude potřeba. Posunulo mě to dál. :) ;)
2021-05-03 09:46:56
Doporučuji, moc pomohlo
Dostupné terapie:
Hodinová konzultace
Psycholog či terapeut může mít hodinovou konzultaci trvající 50 minut.
880
Konzultace pro stávající klienty
920
Zkušební konzultace
440