Biosyntéza

ikona Tymosia.cz
Redakce Tymosia.cz
4. listopadu 2020

Co je to biosyntéza

Biosyntéza je psychoterapeutická metoda, která je založena na provázanosti psychických a tělesných procesů. Klade důraz na spojitost mezi tělem, prožitky a psychikou. Tato terapie se nesoustředí jen na problém a nemoc, ale vnímá i zdravé momenty a přednosti klienta. Biosyntéza velmi věří ve zdravý potenciál klienta k růstu a k možnosti propojení se s jeho vnitřními i vnějšími zdroji. Tato metoda je velmi celostní a věří, že klientovy vnitřní zdroje mu umožní vyléčit se z nemocí a z traumatických zážitků.

Jak nám terapeut pomůže

Biosyntéza vychází z pohybových projevů a vnitřních signálů klienta, na které navazuje. Terapeut vždy dává důraz na potřeby klienta, respektuje jeho individuální odlišnosti a jeho jedinečné vnitřní zdroje. Terapeut se snaží klientovi porozumět, porozumět jeho životní situaci z mnoha pohledů, které se snaží propojit. Zahrnuje do procesu tělo, emoce, myšlení, představy, víru, spiritualitu i sexualitu.

Pro koho je biosyntéza vhodná?

Tato terapie může pomoci skoro každému. Pokud toužíte po hlubším kontaktu sám/sama se sebou, hledáte cestu pro osobní rozvoj, trápí Vás psychosomatické, somatické, emocionální potíže, nebo procházíte posttraumatickými či krizovými stavy, je pro Vás tato terapie to pravé.

Související terapeuti