Biosyntéza

ikona Tymosia.cz
Redakce Tymosia.cz
4. listopadu 2020

Co je to biosyntéza

Biosyntéza je psychoterapeutická metoda, která je založena na provázanosti psychických a tělesných procesů. Klade důraz na spojitost mezi tělem, prožitky a psychikou. Tato terapie se nesoustředí jen na problém a nemoc, ale vnímá i zdravé momenty a přednosti klienta. Biosyntéza velmi věří ve zdravý potenciál klienta k růstu a k možnosti propojení se s jeho vnitřními i vnějšími zdroji. Tato metoda je velmi celostní a věří, že klientovy vnitřní zdroje mu umožní vyléčit se z nemocí a z traumatických zážitků.

Jak nám terapeut pomůže

Biosyntéza vychází z pohybových projevů a vnitřních signálů klienta, na které navazuje. Terapeut vždy dává důraz na potřeby klienta, respektuje jeho individuální odlišnosti a jeho jedinečné vnitřní zdroje. Terapeut se snaží klientovi porozumět, porozumět jeho životní situaci z mnoha pohledů, které se snaží propojit. Zahrnuje do procesu tělo, emoce, myšlení, představy, víru, spiritualitu i sexualitu.

Pro koho je biosyntéza vhodná?

Tato terapie může pomoci skoro každému. Pokud toužíte po hlubším kontaktu sám/sama se sebou, hledáte cestu pro osobní rozvoj, trápí Vás psychosomatické, somatické, emocionální potíže, nebo procházíte posttraumatickými či krizovými stavy, je pro Vás tato terapie to pravé.

Hledáte pomoc? Zaregistrujte se a najděte terapeuta přímo pro Vás.

Související terapeuti