Humanistická psychoterapie

ikona Tymosia.cz
Redakce Tymosia.cz
14. října 2020
Abraham Maslow

Co je humanistická psychoterapie

Humanistická psychoterapie se snaží pochopit vnitřní zážitky klienta a naučit jej, aby byl sám schopen své poznané zážitky ovládat, a tak se stal též odolným vůči jakékoli manipulaci zvenčí. Tato psychoterapie se zaměřuje na pomoc lidem v jejich duchovním růstu a v realizaci vlastního duševního potenciálu. Zabývá se klientem v jeho celosti, jedinečnosti a výjimečnosti.

Jak nám terapeut pomůže

Psychoterapeutické „setkání“ je bratrským vztahem a „sdíleným zážitkem“, v němž terapeut slouží klientovi jako model autentičnosti. Autentičnost zde znamená, že člověk nehraje předepsané role, ale je sám sebou. Terapeut vidí klienta jako jedinečnou osobu, které pomáhá s dosažením cílů.

Kdo byl Abraham Maslow

Abraham Maslow se narodil v New Yorku jako nejstarší ze sedmi dětí. Rodiče byli imigranti s nízkým vzděláním. Otec ve 14 letech přejel z Ruska celou Evropu, aby se dostal do Spojených států. Tuto houževnatost zdědil i jeho syn. Abrahamovo dětství bylo však velmi těžké. Vyrostl bez lásky rodičů i bez přátel, proto se obrátil ke knihám a ke studiu. Vystudoval psychologii a vytvořil základnu pro humanistickou psychoterapii.

Hledáte pomoc? Zaregistrujte se a najděte terapeuta přímo pro Vás.

Související terapeuti